Home BOTA Pesë të vdekur dhe tetë të plagosur në një zjarr në Francë

Pesë të vdekur dhe tetë të plagosur në një zjarr në Francë

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pesë vetë u vranë dhe tetë u plagosën në një zjarr që shpërtheu mbrëmë në një ndërtesë banimi në Mulhouse, një qytet në lindje të Francës, transmeton Kosova Post.
Zjarrfikësit lokalë thanë se zjarri shpërtheu në bodrumin e ndërtesës dhe njerëzit vdiqën kryesisht për shkak të tymit, tha Alsace.
Figaro raportoi se tetë nga të plagosurit ishin në gjendje të rëndë dhe shtuan se disa zjarrfikës zjarri shuar një zjarr në ndërtesën me katër kate të banuar nga banorët që merrnin ndihmë sociale.
Tani për tani, shkaku i aksidentit nuk dihet.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë