Si mendoni për një ilaç natyral që lehtëson dhimbjet e muskujve dhe të nyjeve? Kjo është ajo që do të mësoni tani. Kjo recetë është një trajtim fantastik ri-mineralizues i trupit. Kjo është arsyeja pse është efikas dhe arrin rezultate të mëdha.  Ne po flasim për një përzierje të përgatitur me kripë Himalayan dhe vaj ulliri ekstra të virgjër ose vaj luledielli.

Ku mund t’i blini këto përbërës?

Vaj ulliri ekstra i virgjër gjendet kudo. Kripën Himalayan dhe vajin e lulediellit e gjeni në dyqanet e ushqimit të shëndetshëm, supermarkete dhe dyqane ushqimore. Përveç kësaj për të ndihmuar në ri-mineralizimin e trupit tonë, forcimin e eshtrave, tendinave dhe nyjeve, kjo përzierje është në gjendje të përmirësojë rrjedhjen e gjakut. Në këtë mënyrë, ajo ndihmon në përmirësimin e metabolizmit dhe eliminimin e toksinave.

Përbërësit:

– 20 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër ose vaj luledielli

– 10 lugë kripë Himalayan

Përgatitja:

Merrni një kavanoz qelqi dhe përzieni të gjithë përbërësit brenda. Lëreni të mbyllur për tre ditë në një vend të freskët larg dritës. Tundeni të paktën një herë në ditë.

Aplikimi:

Vendosni përzierjen mbi pikat e dhimbshme, duke e masazhuar çdo mëngjes. Filloni me 2 ose 3 minuta masazh dhe gradualisht rrisni sasinë e kohës gjatë ditës. Kur të mbaroni masazhin, thajeni me një peshqir të ngrohtë dhe të lagësht. /Revista Psikologjia/