Çfarë ju duhet:

2 litra ujë
10 shkopinj kanellë
20 gjethe dafinë
Udhëzime:

Lani shkopinjtë e kanellës dhe gjethet e dafinës mirë.
Vendosni ujin në një tenxhere të ziejë. Sapo të marrë një valë shtoni shkopinjtë e kanellës dhe pas disa minutash shtoni gjethet e dafinës.
I lini të ziejnë për 30-35 minuta.

E lini çajin të ftohet dhe më pas e kulloni.
Shijojeni të ngrohtë dhe pa ëmbëlsues (pa sheqer ose mjaltë), në mëngjes esëll dhe pas çdo vakti.
/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re