Shtoni shafran të Indisë në ujë të ngrohtë dhe e konsumoni atë çdo mëngjes. Pas vetëm shtatë ditësh vini re ndryshimet pozitive:

përmirësim të tretjes,
pastrim të lëkurës së fytyrës dhe zgjimi në mëngjes më i lehtë.

Çfarë duhet të bëni?

Përbërësit: ½ lugë çaji me shafran,100 ml ujë,Përgatitja:Në një tenxhere të vogël zieni ujin dhe sapo të ketë marë valën shtoni shafranin.
Trazojini mirë.

Pijeni këtë çdo mëngjes, para ose mbas bukës për dy javë rresht dhe më pas bëni një pushim. Sipas dëshirës mund ti shtoni lëngun e limonit ose mjaltë.

Kjo pije do të:
Përmirësojë tretjen tuaj,
Përshpejtojë metabolizmin,
Mbrojë mëlçinë,
Reduktojë ënjtjen
Lhtëson simptomat e artritit,

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re