Analisti Lorenc Vangjeli ka hedhur akuza të forta në drejtim të Sekretar të Përgjithshëm të Partisë Demokratike Gazment Bardhit i cili tha se në zyrën e kryeministrit hyjnë trafikantë droge.

Menjëherë pas kësaj, Vangjeli tha se Bardhi ka folur në telefon me një vrasës para dhe pas krimit në Elbasan, por pa zbuluar identitetin e personit që është arrestuar.

Debati i plotë:
Bardhi: Në zyrën e Edi Ramës hyjnë trafikantë droge nga mëngjesi në darkë.
Lorenci: “Ju keni folur me një njeri që ka vrarë”
Bardhi: Unë kam folur me një njeri që ka vrarë?! Me cilin?
Lorenci: Personi që bëri vrasjen në Elbasan i cili është arestuar edhe është në një proces gjykimi.
Bardhi: Unë skam folur kurrë, e para kjo që the sapo the është e pavërtetë
Lorenci: Keni folur në telefon, edhe menjëherë pas ngjarjes. Tani duhet të thrras unë në apel që jeni ju i përgjuar duke folur në telefon
Bardhi: Je duke gënjyer, nuk e kam pranuar kurrë dhe në asnjë rast. Nuk kam pasur asnjë kontakt.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re