Dy persona janë konfliktuar në pedonalen e Beratit. Një prej tyre ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Ngjarja ndodhi në mesnatë pas një konflikti për motive të dobëta mes shtetasve me iniciale A. F. dhe K.V.

Ky i fundit pasi qëlloi me armë zjarri është larguar nga vendi i ngjarjes.