Rezarta Shkurta pati një zënkë virtuale me Megi Manen vetëm disa ditë pas ndarjes së Nexhmije Hoxhës. Asnjëra nuk është kursyer me fjalorin ku shihet se këngëtarja i shkruan: “Ti ti hash m*** vajzës time siç ja hëngrën dhe asaj. Shko bëj foto mbi gomar se aq e ke kapacitetin. Dhe mirë ja ka bërë surretërve si puna juaj”.

Ndërsa Megi ia kthen duke i thënë se “ajo(Nexhmija) plehra e keqe më
ka vrarë gjyshërit, më ka torturuar prindërit nëpër kampe internime dhe
ti më flet për mirësinë e një krimineleje. Të të vijë turp që ke pranuar
të bëhesh pjesë e një soji të fëlliqur si ajo. Ajo ndyrsirë që iku sot i
ka duart e lara me gjakun e njerëzve tanë dhe ai gjak do rëndoj në
kokën e vajzës tënde”.

Në përfundim të fjalës i uron që të gjithë të shkojnë pas Nexhmijes
pasi janë familje që kanë lyer duart me gjak. Rezarta i replikon duke i
thënë se i uron vetëm të mira duke i shmangur të gjitha fjalët e rënda
të thëna nga Megi.

Në lidhje Skype nga Italia, ajo tregoi për “Ftesë në 5” me Bieta
Sulon, Megi tha se nuk është e penduar dhe fjalët e përdorura ishin
provokim.

“Fjalët që unë kam përdorur nuk kanë qenë fjalë të rastit. Unë isha
direkte në mesazhin tim fillestar. Kur e pashë që ajo kishte qejf të
debatonte dhe të shtirej si një personazh pozitiv, unë gjeta shkakun që
t’i përplasja të vërtetën. Fakti që unë e kapa te fëmija, unë nuk kam
asgjë personale as me Rezartën, as fëmijën e Rezartës. Fëmija i Rezartës
mban në kurriz një emër të rëndë, që është njollë”, tha ndër të tjera
Megi.

Previous articleA do te rikthehet Tahiri në PS? Edi Rama surprizon me përgjigjen e tij (VIDEO)