Skip to content

Plot 20 vite që nga debutimi me fanellën luzitane, skuadra e Portugalisë gërmon thellë në arkiva dhe nxjerr foton e ‘djaloshit’ Ronaldo

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Edhe pse ka mbushur 36 vjeç, Cristiano Ronaldo ka ende disa vite të tjera për të luajtur dhe për të bërë të lumtur tifozët e tij.

Mirëpo vitet kalojnë pa kuptuar dhe sot është mbushur 20 vjet që nga debutimi i tij me Portugalinë, me ekipin përfaqësues U-15.

“Më 24 shkurt 2001, një djalë nga Madeira, luajti ndeshjen e tij të parë me Portugalinë. Pjesa tjetër është histori”, shkruan Përfaqësuesja e Portugalisë krahas fotos së Ronaldos, kur ishte vetëm 16 vjeç.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë