Home SHQIPERIA Po ndërtohej nën një rezervuar, tuneli i metrosë merr jetën e 13 punëtorëve dhe 1 ndodhet ende i bllokuar pasi u përmbyt nga uji në zonën e…

Po ndërtohej nën një rezervuar, tuneli i metrosë merr jetën e 13 punëtorëve dhe 1 ndodhet ende i bllokuar pasi u përmbyt nga uji në zonën e…

0
Po ndërtohej nën një rezervuar, tuneli i metrosë merr jetën e 13 punëtorëve dhe 1 ndodhet ende i bllokuar pasi u përmbyt nga uji në zonën e…

Ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e 10 punëtorëve të tjerë të cilët ishin bllokuar në një tunel të përmbytur në autostradë në qytetin jugor kinez të Zhuhai javën e kaluar, duke e çuar numrin e të vdekurve në 13, njoftoi media shtetërore të mërkurën vonë.

Shpëtuesit nuk kanë qenë në gjendje të krijojnë kontakt me një punëtor të mbetur të bllokuar në tunel, njoftoi Televizioni Qendror i Kinës. Puna e shpëtimit po vazhdon.

Më 15 korrik, uji papritmas doli në tunelin Shijingshan, i cili po ndërtohet nën një rezervuar, duke bllokuar 14 punëtorë më shumë se një kilometër nga hyrja.

Ky ishte aksidenti i dytë në tunel që nga marsi, kur një mur qëu shemb vrau dy punëtorë.

Tuneli është pjesë e një autostradë kryesore në Zhuhai në provincën Guangdong, që lidh qytetin bregdetar me një urë me Macau fqinje dhe Hong Kong.

/faxweb