Skip to content

Po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

  • 18/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Duke filluar nga kjo fundjavë mbi vendin tonë fillojnë gradualisht të depërtojnë masa ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut.

 

Në këtë mënyrë sot moti parashikohet i kthjellët por edhe alternime vranësirash kalimtare të cilat në relievet malore hera-herës do të jenë deri të dendura.

 

Në momentin e zhvillimit të vranësirave në këto zona reshje shiu të izoluara në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë