Home SHQIPERIA Pogradec, gjendet tritol dhe granata

Pogradec, gjendet tritol dhe granata

0

Policia e Pogradecit arrestoi një 36-vjeçar, pasi në ambientet e lokali të tij u gjet nje sasi tritoli, granata ushtarake, si dhe disa armë.
 
Në pranga ka rënë 36- vjeçari Thanor Pupa. Në momentin e arrestimit Pupa ishte në lokalin e tij në fshatin Çerrave të Pogradecit.
 
Ndërkohë policia po heton edhe babain e tij 72 vjeç, pasi ne shtëpi iu gjeten katër armë gjahu, të cilat i posedonte pa leje.