Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Policia Kufitare ka bllokuar dy mjete lundurese përgjatë vijës bregdetare në Vlorë dhe Sarandë.

 

Bëhet me dije se një nga mjetet e ndaluara po lundronte në zonë të ndaluar, ndaj drejtuesi i tij është gjobitur me 100 mijë lekë të rinj.

 

Ndërkohë drejtuesi i një mjeti skaf është gjobitur gjithashtu me shumën 10 mijë lekë të rinj, pasi nuk kishte dokumentacionin e duhur për lundrim.

 

Policia Kufitare ka vijuar që në nisje të sezonit turistik veror kontrollin për ndalimin e mjeteve lundruese që shkelin ligjin apo nuk janë të pajisura me dokumentacionin e nevojshëm, kjo për të bërë të mundur parandalimin e tragjedive.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re