Policia e Kosovës ka vrare njërin nga personat e dyshuar për vjedhjen e argjendarisë në Suharekë.

Operacioni i kërkimit u shtri në disa territore të vendit; Fushë Kosovë, Prishtinë dhe Suharekë.

Dy persona të tjerë të dyshuar si bashkëpuntorë u vunë në pranga.

Vjedhja e argjendarisë ka ndodhur një javë ndersa pamajet ishin sppektakolare.

Plani i autorëve të krimit, për tu arratisur, dështoi pasi dëshmitarët ishin të shumte.

Ndërhyrja e autoriteteve dhe paniku u pasua me shkëmbim zjarri, duke lënë të plagosur edhe një oficer policie.

Sakaq, Gjykata e Prizrenit caktoi një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve të tjerë për rastin.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re