Skip to content

Policia “pastron” plazhin e Darzezës dhe Divjakës, heq qindra çadra e shezlongje pa leje

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Janë sekuestruar 169 çadrat dhe 338 shezlongë të cilët ishin vendosur pa leje duke zënë hapësirën publike në dy plazhet e Fierit.

Gjithashtu janë proceduar penalisht administratorët e 3 subjekteve të cilët zunë hapësirën publike.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier, Komisariatin e Policisë Divjakë dhe Policinë Bashkiake Fier e Divjakë, kanë liruar hapësirën publike, duke hequr 169 çadrat dhe 338 shezlongët që ishin vendosur pa lejen përkatëse, në plazhin e Darëzezës dhe Divjakës” informoi sot policia.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të vijës bregdetare, në plazhin e Darëzezës, në breg të detit u gjet një mjet uji tip gomone, i cili u dërgua në Stacionin e Policisë Kufitare Hoxharë, për verifikimin e dokumentacionit dhe identifikimin e pronarit. Nga kontrolli i mjetit lundrues, nuk u gjet asnjë send i kundërligjshëm.

“Ka nisur procedimi penal, për 45 vjeçarin me inicialet Sh. G. dhe 30 vjeçarin me inicialet E. G., , të dy banues në Fier si dhe 29 vjeçarin M. K., , banues në Divjakë”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.
Burimi: Ora News

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë