Trupat e tre personave janë gjetur në një gropë afër Bucha, ka thënë policia ukrainase.

Trupat u gjetën të premten në qytetin afër Kievit që është bërë sinonim i akuzave për krime lufte ruse.
“Duart e viktimave ishin të lidhura, rrobat i mbulonin sytë dhe disave iu kishin zënë gojët. Ka gjurmë torture në kufoma,” tha policia rajonale e Kievit në një deklaratë
Moska ka mohuar ndonjë krim të kryer në Bucha, e cila ishte nën kontrollin e brigadës së 64-të të këmbësorisë së motorizuar për më shumë se një muaj në fillim të luftës.

Ndërkohë Ukraina ka nisur një gjueti për 10 ushtarë rusë të akuzuar për krime lufte në Bucha.
Burimi: Ora News

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re