Zv.kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka shpërthyer ndaj Presidentit Meta.

Nisur nga alarmi që ngriti Presidenti Meta se vendi po shkon në katastrofë nga COVIDI, Braçe i ka publikuar një foto nga një mbledhje e organizuar në Vranisht, ku merrnin pjesë rreth 30 vetë dhe pa asnjë masë.

“POLITIKA E NDYRE!

Ne facebook: KATASTROFE NGA COVIDI!

Ne Vranisht: VENDOSMERI PER TA PERHAPUR VETE COVIDIN, MBLEDHJE POLITIKE ME 30 VETE, PA MASKE E ASNJE MASE!

Kjo eshte politika e ndyre e cdo dite!”, shkruan Braçe.