Skip to content

Prej orësh digjen 15 hektarë shkurre, vijon zjarri pranë bregdetit të Tales, nga flakët rrezikohet edhe një biznes

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vazhdon zjarri në zonën e kënetës pranë bregdetit të Tales. Të favorizuara dhe nga era e fuqishme janë përhapur me shpejtësi duke rrezikuar edhe një biznes në afërsi të plazhit. Deri tani janë djegur rreth 15 ha kallamishte , shkurre dhe bimësi. Dy automjete zjarrfikëse ndodhen në vendgjarje.

VIDEO/ Zjarri shkrumbon sipërfaqe të mëdha me shkurre në zonën e Tales në Lezhë, rrezikohen banesat

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë