Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Kur shumica e ndeshjeve në kampionatet më kryesore të Europës janë shtyrë ose zhvillohen pa tifozë, në Premier League ndodh e kundërta. Kampionati anglez do të luhet rregullisht, sipas kalendarit të përcaktuar.

Me anë të një komunikate zyrtare, faqja e Premier League njoftoi se të gjitha ndeshjet do të zhvillohen normalisht, por deri në fundjavë, mund të ketë një njoftim të dytë në rast se ka ndryshime.

Qeveria Britanike iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të jenë të kujdesshëm për higjienën personale, si dhe ka këshilluar të ketë grumbullime masive, por gjithsesi, ndeshjet do të luhen me tifozë. Premier League vazhdon normalisht…/abcnews.al

Following the latest update from Government issued this afternoon, all Premier League matches will go ahead as scheduled this weekend

Full statement: https://t.co/CPCEJdaK7c pic.twitter.com/GyZ3tAUwgT

— Premier League (@premierleague) March 12, 2020

https://platform.twitter.com/widgets.js

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re