Lefter Maliqi ka publikuar në rrjete sociale një foto të tijën me një mbishkrim për të uruar të gjithë qytetarët në këtë fillim maji, në ditën e punëtorëve.

I renditur i shtati në listën e LSI në Berat, në një qark ku kjo parti doli fare pa mandat por vetem 4 mandate ne te gjithe vendin nga 19 qe mori me 2017, Maliqi është parë i zhgënjyer së tepërmi, por mesa duket optimizmi është gjithnjë një ide e mirë.

Ai thotë se humbj ishte e pamerituar, por kjo humbje të motivon për të ecur përpara, në sfida dhe fitore të tjera të merituara në të ardhmen.

Postimi i Maliqit:

Muaj te mbare per te gjithe! Jeta eshte plot sfida, rendesi ka optimizmi.

Cdo deshtim i pamerituar te motivon per pune te palodhur deri ne fitoren e merituar