Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka përkujtuar Azem Hajdarin në 25 vjetorin e vrasjes së tij, ndërsa e cilëson atë si një prej figurave kryesore në themelimin e Partisë Demokratike.

Në mesazhin e tij, presidenti nderon Azem Hajdarin duke e quajtur ‘Heroin e Demokracisë’.

“Lideri i dhjetorit”, shkruan presidenti, “me trimërinë dhe guximin e tij do të kujtohet ndër breza si prijës i demokracisë.”

Postimi i plotë i presidentit Bajaram Begaj:

“Nderim dhe respekt për “Heroin e Demokracisë”, Azem Hajdari.

Lideri i Dhjetorit ‘90 me trimërinë dhe guximin e tij do të kujtohet ndër breza si prijës i demokracisë.”

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re