Skip to content

Presidenti I KiE uron Bajram Begaj: Mezi presim të ndërtojmë të ardhmen e përbashkët

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

President i i Këshillit Evroipian, Charles Michel, nëpërmjet një postimi në Tëitter uron Bajram Begajn për marrjen e detyrës si president.

 

“Urime për @BajramBegajALMarrja e detyrës si President e Shqipërisë . Me hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, jemi në një moment emocionues në marrëdhëniet BE-Shqipëri. Mezi presim të ndërtojmë së bashku të ardhmen tonë të përbashkët.”, shkruan Michel.

 

Begaj do të marrë detyrën 5 vjeçare këtë të dielë për t’u betuar në Kushtetutë përpara Kuvendit dhe për t’u nisur drejt Presidencës ku do të pritet nga presidenti actual, Ilir Meta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë