Bajram Begaj, Presidenti i ri i vendit u betua kete te diel ne Kuvend.

Ne fjalen e tij te pare si kreu i ri shtetit Begaj tha se kjo eshte nje përgjegjësi që vjen në një moment historik.

“Shqipëria evropiane, sot premtim e nesër realitet. Shqipëria evropiane, Shqipëria e Gjergj Kastriotit e Nënë Terezës. Shqipëria evropiane kurora e ëndrrës historike të popullit shqiptar”, tha Begaj.

 

Ai shtoi se bota sot po jeton kohera te veshtira.

 

Begaj për opozitën: Të mos lutet dështimi përpara gjetjes së zgjidhjeve

“Po jetojmë kohët më të vështirat që prej Luftës së Dytë Botërore. Agresioni rus e ka futur botën në një tjetër krizë. Shqipëria dhe shqiptarët të rreshtuar në anën e duhur, përkrah aleatëve. Angazhimi ynë është të gjejmë mënyra për të lehtësuar situatën”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re