Skip to content

Presidenti i ri/ Fatmir Mediu dhe Agron Duka mbështesin Dashamir Shehin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi është kandidati i parë i opozitës për postin e Presidentit të Republikës.

 

Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë vendosur të mbështesin kandidaturën e Shehit për kreun e ri të shtetit.

 

Por aleatët e PD nuk janë ulur ende në bisedime me Enkelejd Alibeajn, ndërkohë që Sali Berisha dhe Komisioni i Rithemelimit i ka konsideruar negociatat farsë.

 

Mbetet për tu parë nëse edhe Alibeaj do të mbështesë emrin e Shehit apo do të propozojë kandidatë të tjerë për postin e Presidentit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë