Presidenti Ilir Meta ka postuar një video në rrjetin e tij social Facebook ku shfaqet duke kënduar.

Kreu i Shtetit ishte sot në Skrapar nën shoqërinë e dy këngëtarëve të njohur, Ylli Baka dhe Dule Malindi.

Gjatë këngës iso-polifonike të Toskërisë, edhe Meta ia merr isos duke shoqëruar dy këngëtarët.

Meta thotë se iso- polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar.

Iso-Polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar! Aq më tepër së bashku me Ylli Bakën e Dule Malindin!

Publiée par Ilir Meta sur Jeudi 25 juin 2020

/shqip