Home BOTA Presidenti turk dhe princi i kurorës saudite diskutojnë lidhjet dypalëshe dhe çështjet rajonale

Presidenti turk dhe princi i kurorës saudite diskutojnë lidhjet dypalëshe dhe çështjet rajonale

0
Presidenti turk dhe princi i kurorës saudite diskutojnë lidhjet dypalëshe dhe çështjet rajonale

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan dhe princi i kurorës saudite, Mohammed bin Salman, realizuan një bisedë telefonike ku diskutuan lidhjet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Sipas Drejtorisë Turke të Komunikimeve, të dy shkëmbyen edhe urime të Kurban Bajramit.

Më 22 qershor, princi bin Salman vizitoi Türkiye-n dhe zhvilloi një takim kokë më kokë me presidentin Erdoğan. Të dy theksuan vendosmërinë e vendeve për të nisur një epokë të re bashkëpunimi gjithëpërfshirës në shumë fusha.
Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë