Presidenti turk Erdogan tha se po njerezimi po hyn në një epokë në të cilën me shume gjasë do të ndodhin ndryshime rrënjësore globale ekonomike, politike dhe sociale.

Erdogan ka shtuar se epidemitë me pasoja të rënda në botë, në të njëjtën kohë kanë shkaktuar transformime të mëdha politike, sociale dhe ekonomike.

Është tejet e qartë se tashmë asgjë nuk do të shkojë si më parë, eshte e pamundur. Kjo krize do te thellohet dhe do te kete pasoja mjaft te renda ekonomike ka thene Erdogan.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re