Skip to content

Presioni amerikan, Kosova shtyn reprocitetin në kufi

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Situata e sigurisë në veri të Kosovës është e tensionuar, vlerësoi KFOR-i dhe deklaroi se është i gatshëm të ndërhyjë nëse rrezikohet stabiliteti në Kosovë, në përputhje me mandatin e tij. Qeveria e Kosovës ka shtyrë për 30 ditë zbatimin e vendimeve për targat dhe dokumentet serbe, pas tensionit në veri të Kosovës dhe bllokimit […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë