Vajza 15-vjeçare, i cila ka akuzuar babanë e saj për përdhunim ka dalë nga ekzaminimi mjeko ligjor e abuzuar seksualisht.

Lajmin e konfirmon gazetarja, Klodjana Haxhiaj, ndërsa mësohet se vajza në gjykatë ka mohuar akuzat, duke u shprehur se denoncimi e kishte bërë pasi i ati i kishte marrë telefonin dhe se nuk ia jepte më.

LEXO EDHE: “Babai më ka p*rdhunuar prej 4 vitesh”/ 15-vjeçarja kërkoi urdhër mbrojtje, gjykata merr vendimin! I ati mohon akuzat, ç’ndodhi gjatë seancës me dyer të mbyllura

Ndërkohë avokat mbrojtës ka bërë me dije se vajza është e virgjër.

Gjykata nuk i ka dhënë urdhër mbrojtje vajzës dhe nënës, ndërsa në seancë i kanë kërkuar falje Bledar Rokos dhe kërkuan që ai të lirohej nga burgu dhe akuzat.

 

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re