Skip to content

Preu hekurat dhe u var me çarçaf/ Del VIDEO e arratisjes spektakolare të Edison Pulajt nga burgu në Itali

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mediat italiane kanë publikuar video nga arratisja e shqiptarit Edison Pula nga burgu i Trevisos në Itali.

 

Në video shihen duke vrapur dy persona, njëri prej të cilëve është pikerisht 27-vjeçari Pula.

 

Pula mbahej pas hekurave me një urdhër arrest europian si anëtar i një bande për grabitje banesash dhe qendrash tregtare.

 

Më parë 27-vjeçari është arrestuar edhe nga komisariati I Krujës duke iu ikur nga duart efektivëve që e shoqëronin.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë