Skip to content

Proçedohet i riu në Lushnjë, ndezi zjarr në tokën e tij, por flakët dogjën shumë ullinj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Procedohet penalisht nje 29-vjeçar në Lushnje pasi ndezi zjarr ne token e tij, por me pas flaket dogjen siperfaqe me ullinj te nje tjeter shtetasi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin A. B., 29 vjeç.

 

Ky shtetas në fshatin Bubullimë, ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me ullinj, në pronësi të shtetasit K. T.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë