Home SHQIPERIA Protesta e 8 Janarit përfundon në Prokurori, Komisioni i Rithemelimit kallëzon Bashën dhe Bardhin

Protesta e 8 Janarit përfundon në Prokurori, Komisioni i Rithemelimit kallëzon Bashën dhe Bardhin

0
Protesta e 8 Janarit përfundon në Prokurori, Komisioni i Rithemelimit kallëzon Bashën dhe Bardhin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Protesta e 8 Janarit që u mbajt në godinën e Partisë Demokratike ka përfunduar në prokurori.

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike ka bërë kallëzim penal ndaj kryedemokratit Lulzim Basha dhe sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi në lidhje me protestën e 8 janarit në selinë blu.

Akuzat e padisë së ngritur nga Komisioni i themeluar nga ish-kryeministri Sali Berisha në Kuvendin e 11 dhjetorit janë: “Shkelje e rregullave mbi lëndët helmuese”, “shkatërrim prone”, ‘dëmtime të tjera me dashje, “pengimi në ushtrimin e të drejtës për tu shprehur”.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë