Protesta kundër rritjes së çmimeve/ Nisin hetimet për 4 protestues

1633607714_1633534629PROTESTATIRANE6.jpeg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia ka njoftuar se ka vënë në hetim katër persona si organizatorë të dyshuar të protestës së djeshme kundër rritjes së çmimeve.

“Më datë 06.10.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasve, N. L, V. K, A. G dhe E. K, pasi në bulevardin “Dëshmoret e Kombit”, kanë bërë bllokimin në mënyrë të paligjshme të rrugës, duke penguar qarkullimin e mjeteve, të identifikuar si pjesmarrës dhe organizatorë“, njofton Policia.

Kujtojmë se ditën e djeshmë përballë kryeministrisë u zhvillua një protestë kundër rritjes së ccmimeve. Në protestë morën pjesë qindra qytetarë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë