Opozita dhe Aleanca për Mbrotjen e Teatrit organizon protestën e 12 para bashkisë së Tiranës, ku edhe këtë herë nuk kanë munguar, bombat molotov, tymueset dhe djegia e gomave.

Efektivët e policisë të cilat kanë krijuar kordon rreth godinës, në një moment kanë tentuar të shuajnë zjarrin e gomave, por protestuesit në tentativë për t’i ndaluar kanë dalë para ujit.

Kjo ka krijuar një tension edhe më të madh mes qytetarëve dhe protestuesve, që për disa momente janë shtyrë me njëri-tjetrin.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re