Home BOTA Protestat në Sri Lanka: Jemi që jemi, a lahemi?

Protestat në Sri Lanka: Jemi që jemi, a lahemi?

0
Protestat në Sri Lanka: Jemi që jemi, a lahemi?

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Sri Lankës, Gotabaya Rajapaksa u largua nga rezidenca e tij zyrtare në Colombo sot disa minuta përpara se mijëra protestues të sulmonin atë, në një nga protestat më të mëdha antiqeveritare të vendit në disa muaj. Disa protestues, duke mbajtur flamuj të Sri Lankës dhe të veshur me helmeta, sulmuan rezidencën e presidentit […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë