Protestuan kundër shitjes së Uzinës për skrap, naftëtarët e Ballshit përfundojnë në komisariat

Screenshot_1-2-1.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pasditen e sotme janë shoqeruar në polici naftetaret e Ballshi, të cilët prej disa ditësh protestojnë kundër shitjes së Uzinës së Ballshit për skrap.

Njoftimin për shoqerimin në Polici e kanë dhënë vetë naftëtarët në Facebook. Ndërkohë Fax Neës mëson nga burime të policisë se nuk jane arrestuar por shoqeruar pasi do te pyeten mbi protesten e organizuar.

Sipas burimeve te policise naftetaret kur donin te kalonin porten e Rafinerise kanë prishur deren dhe kane kundershtuar sherbimet e sigurisë private për ruajtjen e Uzines.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë