Policia ka dhënë informacion paraprak në lidhje me intoksikimin e 9 punonjëseve të një fabrike të përpunimit të ullirit në Fier-Vlorë.

 

Dyshohet që helmimi i punonjëseve të ketë ardhur si pasojë e një reaksioni të shkaktuar nga parfumi që njëra prej tyre kishte përdorur.

 

Fier / Informacion paraprak

Rreth orës 10:00, në Spitalin Rajonal Fier, kanë shkuar me shenja helmimi dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën, 9 shtetase, të cilat punojnë në një fabrikë përpunim ullinjsh, në aksin rrugor “Fier – Vlorë”.

Nga verifikimet paraprake, dyshohet se helmimi i tyre ka ardhur si pasojë e një reaksioni të shkaktuar nga produkti aromatizues (parfum) i përdorur nga njëra prej këtyre shtetasve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re