Skip to content

Pushtimi tjetër izraelit, edhe më “i egër”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Izraeli do të vazhdojë planet për të ndërtuar 4,000 njësi të paligjshme banesash në Bregun Perëndimor të pushtuar, njoftoi ministrja e Brendshme Ayelet Shaked. Ministrja, një avokate e fortë e vendbanimeve të paligjshme, pretendon se komiteti i planifikimit do të mblidhet javën e ardhshme për të miratuar 4,000 shtëpi dhe pretendon se ndërtimi në Bregun […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë