Largimi i pushuesve, kryesisht shqiptarët e Kosovës, nga bregdeti, ka sjellë fluks të lartë automjetesh në Rrugën e Kombit këtë pasdite.

Mësohet se nga kryqëzimi i rrugës së Shëngjinit drejt Milotit dhe përgjatë Rrugës se Kombit është krijuar trafik i rënduar.

Për pasojë, nga Miloti në Rubik ka pasur radhë kilometrike automjetesh.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re