Qarku i Kukësit nën prezencën e reshjeve të borës dhe shiut, rënie gurësh në rrugë

reagon.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qarku i Kukësit vijon të jetë nën prezencën e reshjeve të shiut dhe borës. Në lartësit mbi 700 metër bora është prezente.

Për shkak të reshjeve të shiut shoqëruar me era të forta janë shfaqur edhe problematikat e para. Në pjesën më të madhe të akseve nacionale e rurale ka prezencë të rënjëve të gurëve dhe materialeve inerte.

Zona të thella si fshatrat Borje, Turaj, Tërshen, Buzmadhe, Shkinak, Kalisë, Arrën vijojnë të jenë të bllokuar nga trashësia e dëborës, e cila ka arritur deri në 40 cm.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë