Kuçovë/ Qëndroi për orë me radhë në kullën e nxjerrjes së naftës, merr fund rezistenca e 58-vjeçarit, thotë se do të hipë sërish

pusi.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Ka marrë fund rezistenca e 58-vjeçarit Nikollaq Bushi nga Kuçova, i cili qëndroi për disa orë me radhë në kullën e hekurt të nxjerrjes së naftës, nga ku kërcënonte se do të hidhej.

Teksa ka zbritur nga shtylla, Bushi është shprehur se do të ndërmarrë aktin sërish në rast se nuk kthehet në punë nga Bashkia e Kuçovës.

Bushi është detyruar të zbresë për shkak se nuk i kanë çuar ujë, dhe ka humbur rezistencën.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë