Qeveria e Haradinajt prezantohet të shtunën

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pas zhbllokimit të ngërçit politik në Kosovë dhe marrjes së mandatit nga presidenti Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj beri te ditur se seanca për prezantimin e kabinetit të ri qeveritar do të mbahet të shtunën. Kjo për shkak se subjektet politike në koalicion nuk i kanë ende emrat e ministrave.
 
Haradinaj sqaroi per mediat se në seancën e prezantimit te qeverisë, do bëhet i ditur edhe programi i ekzekutivit per kater vitet e ardhshme. Ndërkohë, PDK zhvilloi një mbledhje ku u diskutuan propozimet për ministra për 6 dikasteret që i takojnë kësaj force politike. Deri me tani mësohet se drejtimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme i është besuar kreut të AKR-së Behgjet Pacollit.
 
 
 
 
 
 
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë