Klevis Balliu thotë se hetimi që Serbia i bën Milan Radoiçiç, i përfshirë në sulmin në veri të Kosovës është një tallje me BE dhe NATO-n.

Me anë të një postimi në Facebook, Balliu thekson se “terroristet e Serbisë duhet të hetohen në Kosovë, aty ku kryen aktin terrorist”.

Sipas tij, shteti që e stërviti, e përgatiti, e udhëzoj dhe e financoj sulmin terrorist nuk mund ta hetojë atë sulm.

Reagimi i Kelvis Balliut

Hetimi i Radoiçiç nga ata që e urdhëruan, është tallje me BE dhe NATO.

Është e qartë që sulmi terrorist  ndaj Kosovës, ishte i organizuar nga vete qeveria Serbe. Radoiçiç ishte vegla e radhës që përdori qeveria Serbe.

Shteti që e stërviti, e përgatiti, e udhëzoj dhe e financoj sulmin terrorist nuk mund ta hetojë sulmin terrorist.

Terroristet e Serbisë duhet të hetohen në Kosovë, aty ku kryen aktin terrorist.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re