Skip to content

Rama e nis ditën me albumin e fotove nga koncerti festiv

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Rama e nisi diten me albumin e fotove te koncertit festiv qe u zhvillua te enjten ne mbremje ne sheshin Skenderbej.

Kreu i qeverise shoqerohej ne kete koncert qe mblodhi mijera njerez, nga bashkeshortja e tij Linda dhe kabineti i Keshillit te Ministrave dhe kryebashkiake.

Te pranishem ne krah te tij ne shesh ishin Presidenti Begaj, ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe diplomate te tjere te rendesishem ne Tirane.

Koncerti u pershendet me video-mesazhe nga Joe Biden, dhe personalitete te BE-se.

me shijen e jashtëzakonshme të mbrëmjes së djeshme të Tiranës, kryeqytetit europian të rinisë 2022, që festoi lidhjen 100 vjet më parë me Shtetet e Bashkuara dhe atë 10 ditë më parë me Bashkimin Europian, ju uroj një ditë të qetë, shkruan Rama.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë