Home POLITIKA Rama: Gati paketa kundër krizës së çmimeve

Rama: Gati paketa kundër krizës së çmimeve

0
Rama: Gati paketa kundër krizës së çmimeve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se po merr formë përfundimtare paketa e Resistencës sociale ndaj pasojave të krizës energjetike dhe luftës në Ukrainë mbi çmimet.

Rama publikoi në Facebook një foto nga Këshilli i Ministrave, i cili është mbledhur ditën e sotme për këtë çështje, ndërsa shkruan:  “Kryeministria – Paketa e Rezistencës Sociale ndaj pasojave të krizës globale energjetike si edhe të luftës në Ukrainë mbi çmimet po merr formë përfundimtare”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë