Kryeministri Edi Rama ka komentuar me batutë videon e kryedemokratit Lulzim Basha i cili u shfaq duke gatuar.

“Është sinqerisht për t’u admiruar një njeri që gatuan me këpucë…dhe që gatuan me këpucë të shtunën mbrëma”, tha Rama.

Bashkëshortja e Bashës publikoi para disa ditësh një video në instagram, ku Basha provoi të shfaqej si njeri familjar dhe ishte duke gatuar darkën.