Kryeministri Edi Rama, ka reaguar menjëherë pas kërkesës së Presidentit Ilir Meta drejtuar KLSH për auditimin e plotë financiar të Albcontrol.

Rama tallet me Metën duke i thënë se ka një lajm të keq për të, mbërritjen e vaksinës sot.

Madje shprehet se plani i tij me Saliun për bllokimin e vkasinave dhe kthimin e rrumpallës në prag të zgjedhjeve dështoi.

Postimi i Ramës ne Twitter:

Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër!

Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrunpallës në prag të zgjedhjeve dështoi! Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL!