Skip to content

Rama në takim me kryeministrin ukrainas: Rikonsideroni njohjen e Kosovës, e meritojnë për atë që dëshmuan

  • 15/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Ju të rikonsideroni njohjen e Kosovës pasi ata njerëz e meritojnë, ata realisht dëshmuan diçka të jashtëzakonshme sepse nuk mbetën peng i së shkuarës për të kujtuar sesi u soll Ukraina kur Kosova sulmohej. Kjo do të ishte mirë që Ukraina ta rikonsdieronte dhe të përçonte mesazhin e duhur në emër të komunitetit të ri politik evropian”, tha Rama në takim me kryeministrin ukrainas.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë