Rama flet nga konferenca me gazetarët:

Kur u është ëkrkuar dhe është hapur niminalisht ndëshkimi I politkamve dhe gjykatësve të korruptuar. Presion mbi drejtësinë?  Sipas meje jo. Kerkese legjitime për të kërkuar më shumë nga drejtësia. Në drejtësi është bërë investimi më Ii madh në aspektin politk, qoftë nga partia në pushtet, PS., qoftë nga miqte dhe partneret ndërkombëtare. Ca presioni është të kekrosh hetimin e nje ish presidenti dhe një ish kreyministri të shpallur non grata nga SHBA, me akuzat me te rend ate mundshem që lidhet me veprimtarine e inst te ketij vendi. Dhe pasi sekretati amerikan ka kerkuar se int e vendit duhet te bejne punen e tyre.

Te jemi te qarte,  une skam kerkuar dhe askush ska kerkuar denim por hetim. Denimin nuk e vendosim ne port e hetohet se është gur në qafë, nuk cështje e nje personi.

Është domosdodshmeri dhe që të zbardhet deri në fund e vertete nga një drejtesi e drejte dhe e pavaruar, se kjo është e vertete. Kjo ska pike dskutimi. Duhet te clirohet ngha cdo frike e se kaluares dhe te hetohet 21 janari, krimi shteteror, deri ne fund nese eshte apo nuk eshte. Krim shteteror që të vriten 4 njerez me plumb ate vertete, te hetohet gerdeci, te hetohen disa skandale te medha financiare. Ca presioni ështe kjo?

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re