Skip to content

Rama nxjerr faturën e dritave dhe i përgjigjet skeptikëve/ “Ja sa kushtojnë 800kwh”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë një faturë energjie elektrike, ku la pasur një përgjigje edhe për opozitën dhe median.

 

Në Twitter, Rama shkruan se nëj faturë 800 kwh do të kushtojë rreth 90 mijë lek të vjetra e sipas tij llogaritja është reale dhe e pakontestueshme.

 

“Ja një faturë reale, konkrete, aritmetikisht e pakontestueshme, që tregon se sa kushtojnë 800këh dhe se sa reale, konkrete, aritmetikisht e vajtueshme është kriza e thellë logjike e ulëritësve profesionistë, në politikë e në media”, shkruan Rama.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë