Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto album nga mbledhja e Këshillit të Sigurimit të kryesuar nga Shqipëria ditën e mërkurë (20 shtator).

Kreu i qeverisë, i cili drejtoi  debatin e hapur për agresionin rus në Ukrainë, ku ishte i pranishëm edhe presidenti Volodymir Zelensku, u shpreh se ishte “dita më krenare e Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve tona ndërkombëtare”.

“MIRËMËNGJES dhe me FotoALBUMIN e ditës më krenare të Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve tona ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në një postim në Facebook.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re